Åmåls Ridklubb 2011-04-17
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2011-04-17 kl. 16:01
Klass 1 - Dressyr Lätt A:4
Klass 2 - Dressyr Medelsvår C:1
Klass 3 - Dressyr Medelsvår C:2
Klass 4 - Dressyr Medelsvår B:4

Klass 1 - Dressyr Lätt A:4
6 anmälda, 4 startande, 1 placerade
Tävlingsledare: Gunilla Hägg
Domare C: Pia Hvittfeldt
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Anita BlomSessan 26226263,902
 Eds RSOkänd1 
 
2Malin TakmanCocass 23923958,293
 Säffle RidklubbD-Day - Trento2 
3Linn HjalmarssonPikaboo 22522554,878
 Skråmsta CRGolden Diester - Pik Bube3 
4Alexandra PetterssonPhilippa 22022053,659
 Säffle RidklubbBayron - Lambert4 
 Kerstin GustafssonWirus    
 Christinehamns HPKWarsteiner - Pontus  
 Sofie RahmnLT Labrina    
 Åmåls RidklubbLöjtnantshjärta - Diamond  
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Medelsvår C:1
16 anmälda, 13 startande, 4 placerade
Tävlingsledare: Gunilla Hägg
Domare C: Pia Hvittfeldt
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Malin HolmgrenFinest Nose (8) 30730765,319
 RS GrumsBlue Hors Future Cup - Freimoor1 
2Malin SirenSmilla 30230264,255
 Karlskoga RKSilvano - Modesto2 
3Sara RydinBestseller 28728761,064
 Hammarö RFBellini - Chagall3 
4Cecilia BruniusKomet 28628660,851
 Trollhättans SRKrocket - Bonaparte4 
 
5Linn HjalmarssonPikaboo 28528560,638
 Skråmsta CRGolden Diester - Pik Bube5 
6Bethine LevinDon Quijote 28328360,213
 Lilla Edets RKQuite Easy - Island Reef xx6 
7Annie DahlstenGulliver 28228260,000
 Billdals RKRamiro-Sohn F - Grandsudan F7 
8Ruth AnderssonPirelli 28128159,787
 Åmåls RidklubbPinkus - Bergkristall8 
9Emma WestinMecenat V 27927959,362
 Karlskoga RKChirac - Brabant9 
10Katarina KvickVan Gogh 27827859,149
 Kils RFGauguin De Lully - Pajazzo10 
10Linda MagnussonMing Mang R 27827859,149
 Trollhättans FKMetall - Davignon I10 
12Lovisa AhlbergMona Lisa 27727758,936
 Valåsens RSMon Cher - Weinstock12 
13Stina ZetterlindGalapagos F II 26726756,809
 Arvika RidklubbGrandsudan F - Grandsudan F13 
 Catrin JonssonGolden Light    
 Sörmons RKMidt-West Ibi-Light - Pegasus  
 Kerstin GustafssonWirus    
 Christinehamns HPKWarsteiner - Pontus  
 Caroline LindquistLyros    
 Stenungsunds RKLiberty M - Volturno  
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Medelsvår C:2
17 anmälda, 17 startande, 5 placerade
Tävlingsledare: Gunilla Hägg
Domare C: Gertrud Carlgren
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Emma WestinMecenat V 30530567,778
 Karlskoga RKChirac - Brabant1 
2Emma ErikssonSpice Girl TP 29329365,111
 Malung-Sälens RKWaliant (SWB) - Bernstein2 
3Malin SirenSmilla 29329365,111
 Karlskoga RKSilvano - Modesto2 
3Nina BergströmElton 29329365,111
 RS GrumsMagini (SWB) - Amiral2 
5Sara RydinBestseller 29329365,111
 Hammarö RFBellini - Chagall2 
 
6Cecilia BruniusKomet 28928964,222
 Trollhättans SRKrocket - Bonaparte6 
7Margita PrinceRubignac 28628663,556
 Kungälvs HSKRubignon - Gaspon7 
8Annie DahlstenGulliver 28328362,889
 Billdals RKRamiro-Sohn F - Grandsudan F8 
9Katarina KvickVan Gogh 28028062,222
 Kils RFGauguin De Lully - Pajazzo9 
9Malin HolmgrenFinest Nose (8) 28028062,222
 RS GrumsBlue Hors Future Cup - Freimoor9 
11Jessica NordinRubicon 27827861,778
 Kungälvs HSKRubignon - Chirac11 
12Lovisa AhlbergMona Lisa 27427460,889
 Valåsens RSMon Cher - Weinstock12 
13Brit HoelDaydon 27227260,444
 Gunnesby HSKD-Day - Maraton13 
14Bethine LevinDon Quijote 27027060,000
 Lilla Edets RKQuite Easy - Island Reef xx14 
15Ruth AnderssonPirelli 25725757,111
 Åmåls RidklubbPinkus - Bergkristall15 
16Stina ZetterlindGalapagos F II 25625656,889
 Arvika RidklubbGrandsudan F - Grandsudan F16 
17Linda MagnussonMing Mang R 25525556,667
 Trollhättans FKMetall - Davignon I17 
 
till toppen

Klass 4 - Dressyr Medelsvår B:4
15 anmälda, 11 startande, 3 placerade
Tävlingsledare: Gunilla Hägg
Domare C: Gertrud Carlgren
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Jörgen AnderssonGrazilica 32032069,565
 Kungälvs HSKHertug DVH 700 - Shogun1 
2Bodil NymanMirakel 30630666,522
 Kils RFMaster - Marino2 
3Emma ErikssonSpice Girl TP 30130165,435
 Malung-Sälens RKWaliant (SWB) - Bernstein3 
 
4Annika LillrankDevious 29929965,000
 RS GrumsD-Day - Gauguin de Lully4 
5Mia StockesjöDon Dinero 29329363,696
 Karlstads RKDon Primero - Warsteiner (SWB)5 
6Margita PrinceRubignac 29129163,261
 Kungälvs HSKRubignon - Gaspon6 
6Beate SpangenAcapella 29129163,261
 Arvika RidklubbComefast - Bayard6 
8Malin HolmgrenWeltina 28628662,174
 RS GrumsWeltissimo - Matcho x8 
9Helena GustavssonQuite A Qute Guy 28228261,304
 Trossnäs FKQuite Easy - Ciceron9 
10Sofia CarrwikCoccinelle 27927960,652
 Tjörns RidklubbStrauss - Jaguar10 
11Brit HoelDaydon 27227259,130
 Gunnesby HSKD-Day - Maraton11 
 Katarina BjermanKardemumma    
 Stenungsunds RKRegazzoni - Bonaparte  
 Carina BoåsenLe Champs    
 Sunne RFLe Mans xx - Romadour II  
 Veronica TellforsMontoya    
 Sunne RFSack 907 - D-Day 935  
 Elin HassellundGoonshine Alfarvad Z    
 Tolita RidklubbGolden Wind - Allegro  
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport