Åmåls Ridklubb 2011-03-12
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2011-03-12 kl. 15:59
Klass 1 - Dressyr Lätt B:3
Klass 2 - Dressyr Lätt A:3
Klass 3 - Dressyr Medelsvår C:2
Klass 4 - Dressyr Medelsvår C:1

Klass 1 - Dressyr Lätt B:3
11 anmälda, 11 startande, 3 placerade
Överdomare: Barbro Lindström
Tävlingsledare: Gunilla Hägg
Domare C: Charles Jonsson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Linda MagnussonMing Mang R 22422467,879
 Trollhättans FKMetall - Davignon I1 
2Catrine AnderssonSagitarius 21821866,061
 Åmåls RidklubbSaigon (ex Swingo) - Gigolo (SWB)2 
3Sofia OlbackeCapella (36) 21621665,455
 Karlstads RKRichfield - Chirac3 
 
4Susanne LundqvistThing´s Phalon de Coeur 21221264,242
 Nuntorp HSKGarde de Coeur - Andiamo4 
5Kicki LjosdalFloer 20620662,424
 Arvika RidklubbNobel - Lombard5 
6Annika BlomSessan 20420461,818
 Eds RSOkänd6 
7Ruth AnderssonGuissandro 19919960,303
 Åmåls RidklubbGuido (ex Gudo) - Columbus xx7 
7Johanna AnderssonSanCello CT (SWB) 19919960,303
 SRS HammaröSandreo - Ceylon7 
9Madeleine MalmgrenBaccardi 18018054,545
 Vålbergs RoKSCockpit - Daktyl9 
10Therese KarlssonContach 17717753,636
 Eds RSLambourgini - Robbin10 
11Christina StrandSamantha Hit 14614644,242
 Björklidens RSSamarant - Rouletto11 
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt A:3
10 anmälda, 7 startande, 2 placerade
Överdomare: Barbro Lindström
Tävlingsledare: Gunilla Hägg
Domare C: Charles Jonsson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Kicki LjosdalFloer 21721770,000
 Arvika RidklubbNobel - Lombard1 
2Emma AnderssonMinardi (1) 21621669,677
 Sörmons RKFlorencio I - D-Day2 
 
3Linda MagnussonMing Mang R 20220265,161
 Trollhättans FKMetall - Davignon I3 
4Anki AlmlöfPeach Girl P 19419462,581
 Karlskoga RTP. Garonne Marco - Beach Boy4 
5Christina StrandRyan 18018058,065
 Björklidens RSRoyal Blend - Sherlock Holmes5 
6Susanne LundqvistThing´s Phalon de Coeur 17617656,774
 Nuntorp HSKGarde de Coeur - Andiamo6 
7Christina StrandSamantha Hit 15915951,290
 Björklidens RSSamarant - Rouletto7 
 Christina StrandDr Krum    
 Björklidens RSDr Doolittle - Contango  
 Linn HjalmarssonPikaboo    
 Skråmsta CRGolden Diester - Pik Bube  
 Sophie NicklassonBossanova for U    
 RS GrumsBocelli (SWB) - Underworld xx  
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Medelsvår C:2
13 anmälda, 10 startande, 3 placerade
Överdomare: Barbro Lindström
Tävlingsledare: Gunilla Hägg
Domare C: Barbro Lindström
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Bodil NymanMirakel 32332371,778
 Kils RFMaster - Marino1 
2Jörgen AnderssonGrazilica 32232271,556
 Kungälvs HSKHertug DVH 700 - Shogun2 
3Charlotta LundbladAudina 30530567,778
 Sjövillans RKMichellino - Faighter3 
 
4Catrin JonssonGolden Light 28528563,333
 Sörmons RKMidt-West Ibi-Light - Pegasus4 
5Sabina OlssonLotus 28228262,667
 Säffle RidklubbOkänd - Okänd5 
6Sara JohanssonMay-Day 27927962,000
 RS GrumsD-Day - Iran6 
7Jörgen AnderssonWait and See 26026057,778
 Kungälvs HSKWorldly - Sandro Song7 
8Ruth AnderssonPirelli 25325356,222
 Åmåls RidklubbPinkus - Bergkristall8 
9Ruth AnderssonA Athos ox 24824855,111
 Åmåls RidklubbMio Amigo ox - Cetat ox9 
10Christina StrandZentaro 00 
 Björklidens RSZenturio - Azarro  
 Christina StrandDr Krum    
 Björklidens RSDr Doolittle - Contango  
 Linn HjalmarssonPikaboo    
 Skråmsta CRGolden Diester - Pik Bube  
 Catrine AnderssonDilicious    
 Åmåls RidklubbRagazzo - Partisan  
 
till toppen

Klass 4 - Dressyr Medelsvår C:1
11 anmälda, 10 startande, 3 placerade
Överdomare: Barbro Lindström
Tävlingsledare: Gunilla Hägg
Domare C: Barbro Lindström
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Jörgen AnderssonGrazilica 33633671,489
 Kungälvs HSKHertug DVH 700 - Shogun1 
2Laila Kristin RuudSassicaia-W 32532569,149
 NorwaySchwadroneur - Racot2 
3Sabina OlssonLotus 31731767,447
 Säffle RidklubbOkänd - Okänd3 
 
4Bodil NymanMirakel 31131166,170
 Kils RFMaster - Marino4 
5Catrin JonssonGolden Light 30230264,255
 Sörmons RKMidt-West Ibi-Light - Pegasus5 
6Sara JohanssonMay-Day 30030063,830
 RS GrumsD-Day - Iran6 
7Jörgen AnderssonWait and See 28028059,574
 Kungälvs HSKWorldly - Sandro Song7 
8Ruth AnderssonPirelli 27527558,511
 Åmåls RidklubbPinkus - Bergkristall8 
9Ruth AnderssonA Athos ox 25625654,468
 Åmåls RidklubbMio Amigo ox - Cetat ox9 
10Christina StrandZentaro  0 
 Björklidens RSZenturio - Azarro  
 Catrine AnderssonDilicious    
 Åmåls RidklubbRagazzo - Partisan  
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport