Åmåls Ridklubb 2011-11-19
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2011-11-19 kl. 17:28
Klass 1 - Dressyr Lätt B:3
Klass 2 - Dressyr Lätt A:3
Klass 3 - Dressyr Medelsvår C:2
Klass 4 - Dressyr Medelsvår B:4

Klass 1 - Dressyr Lätt B:3
12 anmälda, 7 startande, 2 placerade
Överdomare: Barbro Lindström
Tävlingsledare: Gunilla Hägg
Domare C: Pia Hvittfeldt
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Sofie WettbergReplika 22122166,970
 Lilleruds HSKRektors - Absinth1 
2Marianne MohlinKalinka (SWB) 21821866,061
 Säffle RidklubbStravinsky xx - Kaliber2 
 
3Sofie KarlssonQueen Aaiyla (SWB) 20920963,333
 Ljungskile RKAkribori - Ragtime Band xx3 
4Elin JireskogBen-Jim 19919960,303
 Åmåls RidklubbJim - Fred4 
5Cecilia BruniusMagnifique 19519559,091
 Trollhättans SRMagini (SWB) - Nocturne5 
6Pia MartinsenCalais - PP (SWB) 19219258,182
 Åmåls RidklubbRoyal Dance - Jazz6 
7EvaKajsa SimonssonMelody (SWB) 18618656,364
 Bengtsfors RKSwift - Toddy7 
 Susanne HasselbergBugatti 00 
 Equality RidersBalougran - Baloubet du Rouet  
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt A:3
19 anmälda, 16 startande, 4 placerade
Överdomare: Barbro Lindström
Tävlingsledare: Gunilla Hägg
Domare C: Pia Hvittfeldt
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Catrine AnderssonSagitarius 22122171,290
 Åmåls RidklubbSaigon (ex Swingo) - Gigolo (SWB)1 
2Marlene RobertssonPrimadonna 20720766,774
 Arvika RidklubbBayron - Erbstein2 
3Julia LidGolden Champ 19619663,226
 Equality RidersFor Pleasure - FS Golden Hightlight3 
3Jannike StockesjöAtlantic Z 19619663,226
 Karlstads RKArizona - Golden Wind3 
 
5Sofie KarlssonQueen Aaiyla (SWB) 19419462,581
 Ljungskile RKAkribori - Ragtime Band xx5 
6Marianne MohlinKalinka (SWB) 19319362,258
 Säffle RidklubbStravinsky xx - Kaliber6 
7Olivia AnderssonWhisper 19219261,935
 RS GrumsWaterford - Lanthan7 
8Gabriella LindbladXanadou 19119161,613
 Kungälvs HSKRex - Sombrero8 
9Jennie SonessonZidane 19019061,290
 Björklidens RSRadar - Herannus9 
10Annika BlomSessan 18618660,000
 Eds RSOkänd10 
11Anika FielitzWillo 17717757,097
 Knöppelåsens RSWaldstar - Literat11 
12Marianne MohlinKatapult K.E. 17417456,129
 Säffle RidklubbHomossassa xx - Trofé12 
13Susanne HasselbergBugatti 17117155,161
 Equality RidersBalougran - Baloubet du Rouet13 
13Alexandra PetterssonPhilippa 17117155,161
 Säffle RidklubbBayron - Lambert13 
15Cecilia BruniusMagnifique 16816854,194
 Trollhättans SRMagini (SWB) - Nocturne15 
16Alexandra PetterssonBen-Jim 15315349,355
 Säffle RidklubbJim - Fred16 
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Medelsvår C:2
22 anmälda, 15 startande, 4 placerade
Överdomare: Barbro Lindström
Tävlingsledare: Gunilla Hägg
Domare C: Barbro Lindström
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Sabina OlssonLotus 31131169,111
 Säffle RidklubbOkänd - Okänd1 
2Manda OlssonCountry Star KLT 31131169,111
 Norra Älvsborgs RKMajim G - Angard1 
3Lisa SöderbergAnastacia 29629665,778
 Björklidens RSDon Romantic - Ravell (SWB)3 
4Cecilia BruniusKomet 29629665,778
 Trollhättans SRKrocket - Bonaparte3 
 
5Christina StrandZentaro 29329365,111
 Björklidens RSZenturio - Azarro5 
5Emma LarssonToy 29329365,111
 Torsby RidklubbTolstoy - Ouzo5 
7Jennie SonessonZidane 26926959,778
 Björklidens RSRadar - Herannus7 
8Julia LidGolden Champ 26626659,111
 Equality RidersFor Pleasure - FS Golden Hightlight8 
8Marianne GöthbergYamaica 26626659,111
 Färgelanda RKTamburin - Jaguar8 
8Gabriella LindbladXanadou 26626659,111
 Kungälvs HSKRex - Sombrero8 
11Stina ZetterlindGalapagos F II 26426458,667
 Arvika RidklubbGrandsudan F - Grandsudan F11 
12Marlene RobertssonPrimadonna 26326358,444
 Arvika RidklubbBayron - Erbstein12 
13Catarina LindhéBetonica 24924955,333
 Färgelanda RKElectro - Anart13 
14Alexandra PetterssonPhilippa 23923953,111
 Säffle RidklubbBayron - Lambert14 
15Malin TakmanCocass 00 
 Säffle RidklubbD-Day - Trento  
 
till toppen

Klass 4 - Dressyr Medelsvår B:4
14 anmälda, 9 startande, 3 placerade
Överdomare: Barbro Lindström
Tävlingsledare: Gunilla Hägg
Domare C: Barbro Lindström
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Catrine AnderssonDilicious 31731768,913
 Åmåls RidklubbRagazzo - Partisan1 
2Sabina OlssonLotus 31031067,391
 Säffle RidklubbOkänd - Okänd2 
3Lisa SöderbergAnastacia 30030065,217
 Björklidens RSDon Romantic - Ravell (SWB)3 
 
4Mia StockesjöDon Dinero 29829864,783
 Karlstads RKDon Primero - Warsteiner (SWB)4 
5Emma LarssonToy 29129163,261
 Torsby RidklubbTolstoy - Ouzo5 
6Sandra NilssonZavannah 28028060,870
 Torsby RidklubbQuite Easy - Ganesco6 
7Manda OlssonCountry Star KLT 27627660,000
 Norra Älvsborgs RKMajim G - Angard7 
8Sofia CarrwikCoccinelle 27427459,565
 Tjörns RidklubbStrauss - Jaguar8 
9Christina StrandZentaro 27227259,130
 Björklidens RSZenturio - Azarro9 
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport