Åmåls Ridklubb 2011-04-16
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2011-04-16 kl. 17:00
Klass 1 - Dressyr Dressyrryttartest Kategori D + H
Klass 2 - Dressyr Lätt C:1 Lag Kategori D + H
Klass 2B - Dressyr Lätt C:1
Klass 3 - Dressyr Lätt B:1

Klass 1 - Dressyr Dressyrryttartest Kategori D + H
17 anmälda, 15 startande, 4 placerade
Överdomare: Magnus Nyman
Tävlingsledare: Eva Andersson
Domare C: AnnMargrethe Andersson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Jessica SöderbergElektor´s Roberto 757575,000
 Christinehamns RKPower Boy - Brantshammar bell Dara1 
2Hanna MagnussonCampari 74,574,574,500
 Åmåls RidklubbCattio - Doms2 
3Malin SaarikoskiWill Smith (SWB) 747474,000
 Åmåls RidklubbRambo - Ganesco3 
4Angelica LauthBoyfriend 727272,000
 Hagfors-UddeholmLeuthen F - Elfenspak4 
 
5Emma AspPeony 70,370,370,300
 Alkvetterns RSAlfhons - Idris5 
6Felicia SkulthTexas Rangers 69,569,569,500
 Åmåls Ridklubb 6 
7Emma MagnussonKaravella 686868,000
 Åmåls RidklubbCalliano7 
8Victoria von SchedvinEl Lamina 67,567,567,500
 Alkvetterns RS 8 
9Sara Öhman-LittorinMy Fair Lady 676767,000
 Hagfors-UddeholmOkänd9 
10Gila EdvardssonChamonette 656565,000
 Grums RidklubbCheval Sansibar - Z.Rufus van Nomad10 
11Veronica RehnMake Up 646464,000
 Christinehamns RKMetat - Rusazcie11 
12Annika StrömbergAberlour Larrikin 63,863,863,800
 Alkvetterns RSGeler Cymro Du12 
13Mia BackmanPepino 63,563,563,500
 Hagfors-UddeholmHold Penthouse Bell - Pascal 65613 
14Nina Lagerkvistagat 59,959,959,900
 Sörmons RK 14 
15Rebecca MerkelCharnac (SWB) 56,956,956,900
 Eda RFGood Future - Imperator15 
 Lina AgnebladPalleur    
 Åmåls RidklubbFalleur - Mowgly  
 Sandra NilssonZip Zap Midnight    
 Torsby RidklubbZeb (avelsvärderad) - okänd  
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt C:1 Lag Kategori D + H
40 anmälda, 37 startande, 10 placerade
Överdomare: Magnus Nyman
Tävlingsledare: Eva Andersson
Domare C: Nina Persson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Linnea Op de WeeghPolcord 18718769,259
 Trossnäs FK (1)Cordial - Luron1 
2Jessica SöderbergElektor´s Roberto 18418468,148
 Christinehamns RK (1)Power Boy - Brantshammar bell Dara2 
3Hanna MagnussonCampari 18318367,778
 Åmåls Ridklubb (1)Cattio - Doms3 
4Malin SaarikoskiWill Smith (SWB) 18218267,407
 Åmåls Ridklubb (1)Rambo - Ganesco4 
5Fredrike JensenMon Meilleur Rouet 18118167,037
 Trossnäs FK (1)Balou du rouet - Wiesengrund5 
5Ingrid AthleiCaigaz 18118167,037
 Christinehamns RK (1)Cairo - Martini5 
7Sara FritzRatata (35) 17717765,556
 Trossnäs FK (1)Rocky - Karakoll7 
8Linn HultgrenMagnolia 17617665,185
 Hagfors-Uddeholm (1)Okänd - okänd8 
9Ida RonacherMaldini 17517564,815
 Torsby Ridklubb (1)Okänd - Okänd9 
10Sara Öhman-LittorinMy Fair Lady 17317364,074
 Hagfors-Uddeholm (1)Okänd10 
 
11Eva LönnemalmImitz 17217263,704
 Grums Ridklubb (1) 11 
12Elin Dahlström18621/T Luizza 17117163,333
 Torsby Ridklubb (1)liz.293/T Newstyle - liz.101/T Amadeus12 
12Veronica RehnMake Up 17117163,333
 Christinehamns RK (1)Metat - Rusazcie12 
14Veronica LiliendahlOtard 16916962,593
 Grums Ridklubb (1) 14 
15Felicia SkulthTexas Rangers 16816862,222
 Åmåls Ridklubb (1) 15 
15Annika StrömbergAberlour Larrikin 16816862,222
 Alkvetterns RS (1)Geler Cymro Du15 
15Evelin LarssonFinalas 16816862,222
 Torsby Ridklubb (1)Bitners - Emsas15 
18Angelica LauthBoyfriend 16716761,852
 Hagfors-Uddeholm (1)Leuthen F - Elfenspak18 
19Janna BorellMr. Postman 16616661,481
 Hammarö RF (1)Dale Haze RC 57 - Tulira Highball RC 4719 
20Sanna TGewertZygomatica 16416460,741
 Trossnäs FK (1)Garibaldi - Stove Friend xx20 
21Gila EdvardssonChamonette 16316360,370
 Grums Ridklubb (1)Cheval Sansibar - Z.Rufus van Nomad21 
21Beatrice LjungqvistFinduz 16316360,370
 Hammarö RF (1)Okänd - Okänd21 
23Jennie SkanslieFrontline 16216260,000
 Christinehamns RK (1)Falleur - Zephyr23 
23Kristin JohanssonAquarelle 16216260,000
 Eda RF (1)Alabaster - Lungau23 
25Emelie EmtfeldtSjöbergStjärneld 16116159,630
 Eda RF (1)Homosassa xx - Vivaldi25 
25Emma MagnussonKaravella 16116159,630
 Åmåls Ridklubb (1)Calliano25 
27Maria AnderssonCampanello 2 16016059,259
 Sörmons RK (1)Caprimond - Bartholdy27 
28Mia BackmanPepino 15915958,889
 Hagfors-Uddeholm (1)Hold Penthouse Bell - Pascal 65628 
29Elin LundBastil 15815858,519
 Hammarö RF (1)Ballast s.v - Dietward29 
30Nina Lagerkvistagat 15615657,778
 Sörmons RK (1) 30 
31Victoria von SchedvinEl Lamina 15515557,407
 Alkvetterns RS (1) 31 
31Josephine LindhButler 15515557,407
 Sörmons RK (1)Tip Top - Hertigen31 
33Emma AspPeony 15015055,556
 Alkvetterns RS (1)Alfhons - Idris33 
33Hanna AlbertssonBrixen 15015055,556
 Eda RF (1)Paragon - Brumby33 
33erica rickardssonProvince 15015055,556
 Eda RF (1)prince - vektors33 
36Linn OlssonMagic Spirit 13413449,630
 Torsby Ridklubb (1)Fighting Spirit - Master 85036 
37Kristin JohanssonDecoys Cecil  0 
 Alkvetterns RS (1)Figaro R  
 Sandra NilssonZip Zap Midnight    
 Torsby RidklubbZeb (avelsvärderad) - okänd  
 Emelie FredrikssonCar de Mumma    
 Grums RidklubbCampari M - Turban Rose  
 Jennifer JanssonMistral    
 Hammarö RFOkänd - Okänd  
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt C:1 Lag
10 startande lag
Domare C: Nina Persson
 
PlatsUppfödareLagnrProcent
  Lagledare
   RyttareHästSumma 
1Trossnäs FKLag 167,284
   
 
   Linnea Op de WeeghPolcord69,259 
   Fredrike JensenMon Meilleur Rouet67,037 
   Sara FritzRatata (35)65,556 
   Sanna TGewertZygomatica60,741 
2Christinehamns RKLag 166,173
  Maria Brunnsgård
 
   Jessica SöderbergElektor´s Roberto68,148 
   Ingrid AthleiCaigaz67,037 
   Veronica RehnMake Up63,333 
   Jennie SkanslieFrontline60,000 
3Åmåls RidklubbLag 165,802
   
 
   Hanna MagnussonCampari67,778 
   Malin SaarikoskiWill Smith (SWB)67,407 
   Felicia SkulthTexas Rangers62,222 
   Emma MagnussonKaravella59,630 
4Hagfors-UddeholmLag 163,704
   
 
   Linn HultgrenMagnolia65,185 
   Sara Öhman-LittorinMy Fair Lady64,074 
   Angelica LauthBoyfriend61,852 
   Mia BackmanPepino58,889 
5Torsby RidklubbLag 163,457
   
 
   Ida RonacherMaldini64,815 
   Elin Dahlström18621/T Luizza63,333 
   Evelin LarssonFinalas62,222 
   Linn OlssonMagic Spirit49,630 
6Grums RidklubbLag 162,222
   
 
   Eva LönnemalmImitz63,704 
   Veronica LiliendahlOtard62,593 
   Gila EdvardssonChamonette60,370 
7Hammarö RFLag 160,123
   
 
   Janna BorellMr. Postman61,481 
   Beatrice LjungqvistFinduz60,370 
   Elin LundBastil58,519 
8Eda RFLag 158,395
   
 
   Kristin JohanssonAquarelle60,000 
   Emelie EmtfeldtSjöbergStjärneld59,630 
   Hanna AlbertssonBrixen55,556 
   erica rickardssonProvince55,556 
9Alkvetterns RSLag 158,395
  Geir Hansen
 
   Annika StrömbergAberlour Larrikin62,222 
   Victoria von SchedvinEl Lamina57,407 
   Emma AspPeony55,556 
   Kristin JohanssonDecoys Cecil  
10Sörmons RKLag 158,148
   
 
   Maria AnderssonCampanello 259,259 
   Nina Lagerkvistagat57,778 
   Josephine LindhButler57,407 
 
till toppen

Klass 2B - Dressyr Lätt C:1
7 anmälda, 7 startande, 2 placerade
Överdomare: Magnus Nyman
Tävlingsledare: Eva Andersson
Domare C: Pia Hvittfeldt
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Julia EkenVanity Fair (41) (SWB) 17617665,185
 Arvika RidklubbAkribori - Trombon1 
2Cilje KringstadSamoa 17517564,815
 Säffle RidklubbSamenco K - Hevsur2 
 
3Emma EdvinssonNancys Crusader 17017062,963
 Åmåls RidklubbLauries Crusader - Nebelhorn3 
4Marianne MohlinKalinka (SWB) 16616661,481
 Säffle RidklubbStravinsky xx - Kaliber4 
5Pernilla BredbergNiccodemus 15715758,148
 Nuntorp HSKEloge - Granit5 
6Rebecca MerkelCharnac (SWB) 15515557,407
 Eda RFGood Future - Imperator6 
7Linnéa DybergDijons Pride 14914955,185
 Åmåls RidklubbDamons Pride - I.S7 
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lätt B:1
26 anmälda, 24 startande, 6 placerade
Överdomare: Magnus Nyman
Tävlingsledare: Eva Andersson
Domare C: Pia Hvittfeldt
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Sofia OlbackeCapella 19919968,621
   1 
2Ingrid AthleiCaigaz 19519567,241
 Christinehamns RKCairo - Martini2 
3Michaela LidströmLexus M 19419466,897
 Sörmons RKLasandos - Palfrenier3 
4Ruth AnderssonGuissandro 18818864,828
 Åmåls RidklubbGuido (ex Gudo) - Columbus xx4 
5Evelin LarssonFinalas 18718764,483
 Torsby RidklubbBitners - Emsas5 
6Emma EdvinssonNancys Crusader 18318363,103
 Åmåls RidklubbLauries Crusader - Nebelhorn6 
 
7Linnea Op de WeeghPolcord 18218262,759
 Trossnäs FKCordial - Luron7 
8Marianne MohlinKalinka (SWB) 18118162,414
 Säffle RidklubbStravinsky xx - Kaliber8 
8Ammi SalénCerberus (SWB) 18118162,414
 RS GrumsHighlander - Bugatti Hilltop8 
10Pia MartinsenCalais - PP (SWB) 18018062,069
 Åmåls RidklubbRoyal Dance - Jazz10 
11Linnea StrömdahlFür Elise 17917961,724
 Skråmsta CRHotline - Metternich11 
12Cilje KringstadSamoa 17717761,034
 Säffle RidklubbSamenco K - Hevsur12 
13Julia EkenVanity Fair (41) (SWB) 17517560,345
 Arvika RidklubbAkribori - Trombon13 
14Emelie EmtfeldtSjöbergStjärneld 17317359,655
 Eda RFHomosassa xx - Vivaldi14 
15Beatrice LjungqvistFinduz 17017058,621
 Hammarö RFOkänd - Okänd15 
16Birgitta HäggMiró 16816857,931
 Säffle RidklubbMaraton - Moulin xx16 
17Kristin JohanssonAquarelle 16716757,586
 Eda RFAlabaster - Lungau17 
18Elin LundBastil 16516556,897
 Hammarö RFBallast s.v - Dietward18 
19EvaKajsa SimonssonMelody (SWB) 16416456,552
 Bengtsfors RKSwift - Toddy19 
20Pernilla BredbergNiccodemus 16016055,172
 Nuntorp HSKEloge - Granit20 
20Helen SörqvistTequila 16016055,172
 Trossnäs FKExclusive XX - Roderik20 
22Linnéa DybergDijons Pride 15615653,793
 Åmåls RidklubbDamons Pride - I.S22 
23Hanna AlbertssonBrixen 15515553,448
 Eda RFParagon - Brumby23 
24erica rickardssonProvince 14614650,345
 Eda RFprince - vektors24 
 Josephine LindhButler 15115152,069
 Sörmons RKTip Top - Hertigen  
 Emelie FredrikssonCar de Mumma    
 Grums RidklubbCampari M - Turban Rose  
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport