Åmåls Ridklubb 2011-04-02
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2011-04-02 kl. 18:45
Klass 1 - Dressyr Lätt B:2 Kategori B
Klass 1 - Dressyr Lätt B:2 Kategori C + D
Klass 2 - Dressyr Lätt A:3 Kategori B + C
Klass 2 - Dressyr Lätt A:3 Kategori D
Klass 3 - Dressyr Lätt A:P1 Kategori B + C
Klass 3 - Dressyr Lätt A:P1 Kategori D
Klass 4 - Dressyr Lätt A:P2 Kategori C
Klass 4 - Dressyr Lätt A:P2 Kategori D

Klass 1 - Dressyr Lätt B:2 Kategori B
2 anmälda, 2 startande
Överdomare: Charles Jonsson
Tävlingsledare: Sofie Rahmn
Domare C: Charles Jonsson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
 
1Jasmine JacobsJacobs Bon Bon 21021070,000
 RS GrumsNeuaddparc Cymro WSB - Lodor Tywysog Nudd WSB1 
2Saga HagmanDunet 18818862,667
 Rättviks RKTomtebos Enoc G 481 - Effekt 3472 
 
till toppen

Klass 1 - Dressyr Lätt B:2 Kategori C + D
7 anmälda, 5 startande, 2 placerade
Överdomare: Charles Jonsson
Tävlingsledare: Sofie Rahmn
Domare C: Charles Jonsson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Annie AxelssonOkay Cosmos 21521571,667
 Säffle RidklubbCannon - Värnbergs Orion1 
2Annie MattssonPeanuts 18918963,000
 Sotenäs FKOkänd2 
 
3Annie MattssonMöhällerns Ilex 18518561,667
 Sotenäs FKLeyeswick Dai - Twyford Tomboy3 
4Madeleine NilssonMa Gi 18318361,000
 Torsby RidklubbVeronas Bo-Gi - Likstahöjdens Komet4 
5Frida ErikssonLady 17517558,333
 Rättviks RKIdzard - Condor5 
 Agnes HansenOnslow    
 Kils RFOkänd  
 Jonna GoedickeHilberts Chameur    
 Hammarö RFRietheims Hilbert - Krimh ox  
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt A:3 Kategori B + C
6 anmälda, 6 startande, 2 placerade
Överdomare: Charles Jonsson
Tävlingsledare: Sofie Rahmn
Domare C: Charles Jonsson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Felicia NolåkerCertina RW 1319 21621669,677
 Lilla Edets RKFleetfoot RW 107 - Pendock Pioneer RW 461 
2Jasmine JacobsJacobs Bon Bon 20420465,806
 RS GrumsNeuaddparc Cymro WSB - Lodor Tywysog Nudd WSB2 
 
3Alice ErikssonPrince Amadeuz 19819863,871
 Wäse RFKarlsfälts Caruso - Kingsettle Tankah3 
4Madeleine NilssonMa Gi 19319362,258
 Torsby RidklubbVeronas Bo-Gi - Likstahöjdens Komet4 
5Annie MattssonMöhällerns Ilex 18018058,065
 Sotenäs FKLeyeswick Dai - Twyford Tomboy5 
6Madelene AgnéFeliciano 17217255,484
 Rättviks RKokänd - okänd6 
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt A:3 Kategori D
5 anmälda, 4 startande, 1 placerade
Överdomare: Charles Jonsson
Tävlingsledare: Sofie Rahmn
Domare C: Charles Jonsson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Felicia NolåkerSörgårns Gulliver 21421469,032
 Lilla Edets RKLinksbury Royalist - Balans1 
 
2Emma OlssonRuben 19719763,548
 Torsby RidklubbPower Boy - Värends Pedro2 
3Frida ErikssonLady 18418459,355
 Rättviks RKIdzard - Condor3 
4Elin TorrångMonty 16616653,548
 Rättviks RKMarquis AA - Faruk4 
 Agnes HansenOnslow    
 Kils RFOkänd  
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lätt A:P1 Kategori B + C
12 anmälda, 11 startande, 3 placerade
Överdomare: Charles Jonsson
Tävlingsledare: Sofie Rahmn
Domare C: AnnMargrethe Andersson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Amanda MardalCavees Cup 26026068,421
 RS GrumsBeschenhof Cavadee - Brooklands Moonwalker1 
2Evelina JohanssonTic Tac 25725767,632
 Lilla Edets RKCountach Campbell RC - Pommac RC2 
3Ida HassellundCindy C 25425466,842
 Tolita RidklubbRookery Full Flight RWC - Surprice RWR3 
 
4Julia FalkhedeMuskot 24324363,947
 Fjärås HoppryttareFabian xx RP - Breccles Minstrel Boy RW4 
5Felicia NolåkerCertina RW 1319 23423461,579
 Lilla Edets RKFleetfoot RW 107 - Pendock Pioneer RW 465 
6Alice ErikssonPrince Amadeuz 23123160,789
 Wäse RFKarlsfälts Caruso - Kingsettle Tankah6 
7Olivia AnderssonClever Ever 23023060,526
 RS GrumsCampari - Three Stars Black Rocket7 
8Nicole JacobsJacobs Wiggleytuff 22122158,158
 RS GrumsVermont - Sadiqui Viscount8 
9Amanda BohlFairy Tale 21821857,368
 Wäse RFBa-Ba FA 163/84 - Korinth9 
10Saga HagmanDunet 18818849,474
 Rättviks RKTomtebos Enoc G 481 - Effekt 34710 
11Madelene AgnéFeliciano 17517546,053
 Rättviks RKokänd - okänd11 
 Karolina SchagerströmRagnarps Lady Royce    
 Tolita RidklubbRolls Royce - Lukas  
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lätt A:P1 Kategori D
16 anmälda, 15 startande, 4 placerade
Överdomare: Charles Jonsson
Tävlingsledare: Sofie Rahmn
Domare C: AnnMargrethe Andersson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Anna DruggeArragon 27627672,632
 Torslanda RKokänd - okänd1 
2Rebecca GustafssonJacobs Delicato 26126168,684
 RS GrumsDelirious - Lodor Tywysog Nudd2 
3Felicia NolåkerSörgårns Gulliver 25625667,368
 Lilla Edets RKLinksbury Royalist - Balans3 
4Annie AxelssonOkay Cosmos 25125166,053
 Säffle RidklubbCannon - Värnbergs Orion4 
 
5Jessica JohansenSörbys Quandrigo RNF 142 25025065,789
 Tolita RidklubbSörbys Lotus 120 - Fredriksbergs Chopin5 
6Emma OlssonRuben 23523561,842
 Torsby RidklubbPower Boy - Värends Pedro6 
7Jessica JohansenDrizzle 23423461,579
 Tolita RidklubbKarlfälts Caruso RWR - Ceylon7 
8Amanda AronssonLucky Lips 23323361,316
 Lilla Edets RKOkänd8 
9Amanda AronssonDolce 23223261,053
 Lilla Edets RKDonnerblitz - Lukas9 
10Nicole JacobsJacobs Dumle 22722759,737
 RS GrumsDelirious - Lodor Tywysog Nudd10 
11Elin Ek TakeSecret Silver 22622659,474
 Karlstads RKOkänd11 
12Elin PerssonFighting Spirit 21421456,316
 Torsby RidklubbMinotauros RP - The Hale Helios RW12 
13Josefin FalkChoisie 21221255,789
 Knöppelåsens RSCampari - Brooklands Moonwalker13 
14Johanna ÖsterlingAlladdin 19819852,105
 Kumla RidklubbOkänd14 
15Elin TorrångMonty 17517546,053
 Rättviks RKMarquis AA - Faruk15 
 Isabella DanielssonFlipp    
 Åmåls RidklubbErnford Jester RWR  
 
till toppen

Klass 4 - Dressyr Lätt A:P2 Kategori C
6 anmälda, 6 startande, 2 placerade
Överdomare: Charles Jonsson
Tävlingsledare: Sofie Rahmn
Domare C: Charles Jonsson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Julia FalkhedeMuskot 34834869,600
 Fjärås HoppryttareFabian xx RP - Breccles Minstrel Boy RW1 
2Amanda MardalCavees Cup 34034068,000
 RS GrumsBeschenhof Cavadee - Brooklands Moonwalker2 
 
3Ida HassellundCindy C 32632665,200
 Tolita RidklubbRookery Full Flight RWC - Surprice RWR3 
4Olivia AnderssonClever Ever 32032064,000
 RS GrumsCampari - Three Stars Black Rocket4 
5Amanda BohlFairy Tale 30930961,800
 Wäse RFBa-Ba FA 163/84 - Korinth5 
6Nicole JacobsJacobs Wiggleytuff 30630661,200
 RS GrumsVermont - Sadiqui Viscount6 
 
till toppen

Klass 4 - Dressyr Lätt A:P2 Kategori D
10 anmälda, 9 startande, 3 placerade
Överdomare: Charles Jonsson
Tävlingsledare: Sofie Rahmn
Domare C: Charles Jonsson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Anna DruggeArragon 33933967,800
 Torslanda RKokänd - okänd1 
2Isabella DanielssonFlipp 33033066,000
 Åmåls RidklubbErnford Jester RWR2 
3Rebecca GustafssonJacobs Delicato 32032064,000
 RS GrumsDelirious - Lodor Tywysog Nudd3 
 
4Elin PerssonFighting Spirit 31631663,200
 Torsby RidklubbMinotauros RP - The Hale Helios RW4 
5Elin Ek TakeSecret Silver 31431462,800
 Karlstads RKOkänd5 
6Jessica JohansenSörbys Quandrigo RNF 142 30830861,600
 Tolita RidklubbSörbys Lotus 120 - Fredriksbergs Chopin6 
7Nicole JacobsJacobs Dumle 30730761,400
 RS GrumsDelirious - Lodor Tywysog Nudd7 
8Jessica JohansenDrizzle 30430460,800
 Tolita RidklubbKarlfälts Caruso RWR - Ceylon8 
9Johanna ÖsterlingAlladdin 27327354,600
 Kumla RidklubbOkänd9 
 Josefin FalkChoisie    
 Knöppelåsens RSCampari - Brooklands Moonwalker  
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport