Åmåls Ridklubb 2011-11-06
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2011-12-13 kl. 18:28
Klass 1 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 1 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 2 - Hoppning 1.15 bed. A:0 Avd. A
Klass 2 - Hoppning 1.15 bed. A:0 Avd. B
Klass 3 - Hoppning 1.20 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 3 - Hoppning 1.20 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 4 - Hoppning 1.30 bed. A:1a Avd. A
Klass 4 - Hoppning 1.30 bed. A:1a Avd. B

Klass 1 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
15 anmälda, 12 startande, 3 placerade
Premier
Överdomare: Annika Skoglund
Tävlingsledare: Gunilla Hägg
Hoppdomare: Helen Norrman
Banbyggare: Martin Grentoft
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Emelie JohanssonEsquire500,00 kr  
 Jump Club RSFEscudo I - Wildvogel068,57030,71
2Thea MärkelCordy300,00 kr  
 Eda RFCortus - Abbé066,63031,11
3Emelie ScottCaptain Retto200,00 kr  
 Karlstads RKCaptain Clover - Riberetto060,99434,50
 
4Johanna HanssonElian van de Pitzenbughoeve   
 Strömstads RKCaesar van de Helle - Lurano064,20434,84
5Karin KarlssonViola   
 Färjestads RKOhorn - Boreas066,25436,63
6Chanelle GustafssonGolden Cup   
 RS GrumsLaurenz - Westgote174,92  
7Sanna TGewertZygomatica   
 Trossnäs FKGaribaldi - Stove Friend xx461,29  
8Elsa BadhCaritas Van´t Merelsnest   
 Eda RFDarco - Hedjaz470,30  
9Sofia ScottMr Crazy VRT   
  Pomme Royal - Vivaldi471,22  
10Maja SamuelssonLady Carismo   
 Rudskogens RFCarismo - Lochnager xx1186,00  
11Lisa SörqvistPauline E   
 Nuntorp HSKPanduros - Laureat1268,13  
12Madeleine MalmgrenBaccardi   
 Vålbergs RoKSCockpit - Daktyl1774,69  
 Carolina Bäck KarlssonHotmail   
 Karlstads RKCardento - Herkules    
 Christina SjöströmCapman   
 Karlstads RKCapitol I - Grundyman xx    
 nanna MobergDon-Amir   
 Sörmons RKDon Premo - Magi    
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. B
7 anmälda, 7 startande, 2 placerade
Överdomare: Annika Skoglund
Tävlingsledare: Gunilla Hägg
Hoppdomare: Helen Norrman
Banbyggare: Martin Grentoft
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Frank KutscherAcino  
 Åmåls Ridklubb 084,00
1Linn HolmCordoba  
 Equality RidersCordobes I - Lamoureux I080,37
1Maria GraneQuicksilver  
 SRS HammaröQuite Capitol - Lasandos080,44
1Marlene DahlbeckRagazzo  
 Arvika RidklubbGoldgraf - Indus083,00
1Frank KutscherFor Joy F (SWB)  
 Åmåls RidklubbFor Feeling - Cortez084,00
1Linn HolmCavasir SG  
 Equality RidersCasir Ask - Ampere083,70
 
7Fanny LundqvistTsunami Girl  
 PlönningeryttarnaCardento - Mr Eubanks xx484,00
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 1.15 bed. A:0 Avd. A
28 anmälda, 24 startande, 6 placerade
Premier
Överdomare: Annika Skoglund
Tävlingsledare: Gunilla Hägg
Hoppdomare: Helen Norrman
Banbyggare: Martin Grentoft
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Emelie JohanssonBally Thyme500,00 kr 
 Jump Club RSFLasandos - Raldo Polo060,38
2Johanna PetterssonEurythmic Toltien300,00 kr 
 Gibberöd RSEuroman Toltien - La Toltien065,77
3Pernilla LundqvistCapability (16)200,00 kr 
 Christinehamns RKCornetto - Maximus069,74
4Karin DröschmeisterCreedence SN130,00 kr 
 Equality RidersCardento - Ciceron070,12
5Sarah HenryssonCoral Empire130,00 kr 
 Karlskoga RT 073,66
6Christina SjöströmUS Sennerin VDL130,00 kr 
 Karlstads RKEmillion - Landgraf I073,89
 
7Karin KarlssonViola  
 Färjestads RKOhorn - Boreas082,21
8Emelie JohanssonEsquire  
 Jump Club RSFEscudo I - Wildvogel466,00
9Thea MärkelCordy  
 Eda RFCortus - Abbé473,89
10Thomas MattsonOrion  
 Sunne RFUskudar des Malais - Robin Z480,00
11Cassandra HällCeline  
 Karlstads RKCandillo - Calato861,23
12Elenor MalmgrenFelton  
 Vålbergs RoKSPentagon - Gulliver873,10
13Louise SjöstrandCummin  
 Lilla Edets RKRobin Z - Curaçao xx881,62
14Christina SjöströmMona Lisa Lyngriis  
 Karlstads RKCarrano - Coriander887,90
15Sanna TGewertZygomatica  
 Trossnäs FKGaribaldi - Stove Friend xx1268,33
16AnnCharlotte ÅhsPop Eye (SWB)  
 Lilleruds HSKRastell - Manesco xx1269,00
17Elsa BadhCaritas Van´t Merelsnest  
 Eda RFDarco - Hedjaz1274,77
18Sofia ScottMr Crazy VRT  
  Pomme Royal - Vivaldi1288,09
19Madeleine MalmgrenBaccardi  
 Vålbergs RoKSCockpit - Daktyl1686,58
20Alexandra JohanssonKaravella  
 RS GrumsCalderon - Vágners2477,36
21Johanna HanssonElian van de Pitzenbughoeve  
 Strömstads RKCaesar van de Helle - Lurano2590,04
22Lisa SörqvistPauline E  
 Nuntorp HSKPanduros - Laureat2591,75
23Therese LarssonEmir van´t Hobos  
 Torsby RidklubbNonstop - ConcordeUte. 
23Maja SamuelssonLady Carismo  
 Rudskogens RFCarismo - Lochnager xxUte. 
 Carolina Bäck KarlssonHotmail  
 Karlstads RKCardento - Herkules  
 Linn HolmCornette GB  
 Equality RidersLasandos - Martini  
 Christina SjöströmCapman  
 Karlstads RKCapitol I - Grundyman xx  
 Josefine SöderqvistModesty Blaise  
 Nuntorp HSKGalloways - Hertigen  
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning bed. A Avd. B
13 anmälda, 11 startande, 3 placerade
Överdomare: Annika Skoglund
Tävlingsledare: Gunilla Hägg
Hoppdomare: Helen Norrman
Banbyggare: Martin Grentoft
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Frank KutscherChirico W  
 Åmåls RidklubbCasir Ask - Concorde295,16
2Frank KutscherAcino  
 Åmåls Ridklubb 484,89
2Sophia EricssonToronto  
 Trossnäs FKCornetto - Swift482,69
 
4Fanny LundqvistTsunami Girl  
 PlönningeryttarnaCardento - Mr Eubanks xx885,40
4Cassandra HällHigh Lao  
 Karlstads RKIowa - Acapulco Gold875,16
6Therese CarlssonLille John  
 Christinehamns RKCathageno - Alpen Fürst1094,45
6Anna BlennermarkCannes  
 Trollhättans SRCardento - Quite Easy1094,31
8Carola HolböllWild Tension  
 Rudskogens RFCortus - Winnipeg F1389,22
9Linn HolmCavasir SG  
 Equality RidersCasir Ask - Ampere20101,40
10Linn HolmCordoba  
 Equality RidersCordobes I - Lamoureux I22110,72
11Carolina Bäck KarlssonSavanna  
 Karlstads RKOrlando - AmaniUte. 
 Pernilla PalmCopycat (F. 3)  
 Trossnäs FKQuite Easy - Goldgraf  
 nanna MobergDon-Amir  
 Sörmons RKDon Premo - Magi  
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 1.20 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
35 anmälda, 31 startande, 8 placerade
Premier
Överdomare: Annika Skoglund
Tävlingsledare: Gunilla Hägg
Hoppdomare: Helen Norrman
Banbyggare: Martin Grentoft
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Louise SjöstrandDanny de Vito600,00 kr  
 Lilla Edets RKOkänd - Okänd062,50032,26
2Johanna NorteliusQuite a Relief400,00 kr  
 Bohusläns HSKQuidam de Revel SF - ---062,83033,31
3Linda AnderssonCloudell L200,00 kr  
 Uddevalla RFLipton - Imperator068,14035,22
4Anna MöllbergMy Way140,00 kr  
 Lilleruds HSKEmmerton - Partisan053,83035,29
5Filip ÅgrenCardina140,00 kr  
 Karlstads RKCardento - Diamond070,31035,40
6Unni AndreassonTonie Melronie140,00 kr  
 Trollhättans SRLa Croix - Kojak066,47035,85
7Anna AnderssonEasy Choice140,00 kr  
 Örebro FKQuite Easy - Romano066,74036,89
8Karin DröschmeisterCreedence SN140,00 kr  
 Equality RidersCardento - Ciceron064,70037,29
 
9Frank KutscherCarlotta   
 Åmåls RidklubbClearway - Lorentin I068,88038,68
10Thomas MattsonVenezia   
 Sunne RFCavalier - Calvados066,72038,90
11Malin NyqvistCurioskenda   
 Tanums RidklubbCornetto - Stanford069,58039,69
12Unni AndreassonCassanova Fortuna   
 Trollhättans SRCasa Grande - Leuthen I063,66039,74
13Christina SjöströmMona Lisa Lyngriis   
 Karlstads RKCarrano - Coriander069,49040,18
14Louise SjöstrandCummin   
 Lilla Edets RKRobin Z - Curaçao xx066,73041,45
15Emelie HecktorEl Grande Corazón   
 Melleruds RKGran Corrado - Ritus061,97042,71
16Anna AnderssonMalva   
 Örebro FKOrlando - Romano067,36042,85
17Cassandra HällCeline   
 Karlstads RKCandillo - Calato065,47436,44
18Marie TömmernesZayonara   
 Kils RFSontender - Zeus065,03436,88
19Thomas MattsonOrion   
 Sunne RFUskudar des Malais - Robin Z069,77544,38
20Johanna PetterssonEurythmic Toltien   
 Gibberöd RSEuroman Toltien - La Toltien058,40835,44
21Karolina PetterssonPessoa   
 Gibberöd RSKarandasj - Mytens xx456,00  
22Elenor MalmgrenFelton   
 Vålbergs RoKSPentagon - Gulliver459,21  
23AnnCharlotte ÅhsPop Eye (SWB)   
 Lilleruds HSKRastell - Manesco xx459,88  
24Pernilla LundqvistCapability (16)   
 Christinehamns RKCornetto - Maximus464,12  
25Linn KarlssonLady Li   
 Trollhättans SRAlboretto - Coriander466,07  
26Alexandra JohanssonKaravella   
 RS GrumsCalderon - Vágners466,14  
27Christina SjöströmUS Sennerin VDL   
 Karlstads RKEmillion - Landgraf I467,34  
28Linn HolmForest Gump 17   
 Equality RidersFabriano - ---468,08  
29Emelie ScottCaptain Retto   
 Karlstads RKCaptain Clover - Riberetto678,79  
30Emelie JohanssonBally Thyme   
 Jump Club RSFLasandos - Raldo Polo866,60  
31Sarah HenryssonCoral Empire   
 Karlskoga RT 866,85  
 Therese LarssonEmir van´t Hobos   
 Torsby RidklubbNonstop - Concorde    
 Linn HolmCornette GB   
 Equality RidersLasandos - Martini    
 Victoria JacobssonVivi-Anne   
 Folkärna RSLucky Light - Curacao xx    
 Josefine SöderqvistModesty Blaise   
 Nuntorp HSKGalloways - Hertigen    
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 1.20 bed. A Avd. B
11 anmälda, 9 startande, 3 placerade
Överdomare: Annika Skoglund
Tävlingsledare: Gunilla Hägg
Hoppdomare: Helen Norrman
Banbyggare: Martin Grentoft
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Maria GraneQuicksilver  
 SRS HammaröQuite Capitol - Lasandos083,14
1Anna BlennermarkCannes  
 Trollhättans SRCardento - Quite Easy079,00
1Sophia EricssonToronto  
 Trossnäs FKCornetto - Swift077,40
 
4Frank KutscherFor Joy F (SWB)  
 Åmåls RidklubbFor Feeling - Cortez484,55
4Carola HolböllWild Tension  
 Rudskogens RFCortus - Winnipeg F483,93
4Unni AndreassonKarlton  
 Trollhättans SREmmerton (ex Raldolala) - Purioso479,71
4Frank KutscherChirico W  
 Åmåls RidklubbCasir Ask - Concorde484,77
8Carolina Bäck KarlssonSavanna  
 Karlstads RKOrlando - Amani1279,87
8Therese CarlssonLille John  
 Christinehamns RKCathageno - Alpen Fürst1285,00
 Pernilla PalmCopycat (F. 3)  
 Trossnäs FKQuite Easy - Goldgraf  
 Cassandra HällHigh Lao  
 Karlstads RKIowa - Acapulco Gold  
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 1.30 bed. A:1a Avd. A
19 anmälda, 18 startande, 5 placerade
Överdomare: Annika Skoglund
Tävlingsledare: Gunilla Hägg
Hoppdomare: Helen Norrman
Banbyggare: Martin Grentoft
 
PlatsRyttareHästPremieGrundomgångOmhoppning
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Frank KutscherApache   
 Åmåls RidklubbAlpha - Furier078,69041,56
2Anna AnderssonEasy Choice   
 Örebro FKQuite Easy - Romano077,35444,57
3Thomas MattsonVenezia   
 Sunne RFCavalier - Calvados075,37843,70
4Johanna NorteliusQuite a Relief   
 Bohusläns HSKQuidam de Revel SF - ---074,74950,38
5Unni AndreassonTonie Melronie   
 Trollhättans SRLa Croix - Kojak077,451249,30
 
6Anna MöllbergMy Way   
 Lilleruds HSKEmmerton - Partisan075,521956,25
7Emelie HecktorEl Grande Corazón   
 Melleruds RKGran Corrado - Ritus073,692869,11
8Frank KutscherCarlotta   
 Åmåls RidklubbClearway - Lorentin I180,26  
9Unni AndreassonPamina   
 Trollhättans SRCagliostro - Mowgli474,00  
10Linn KarlssonLady Li   
 Trollhättans SRAlboretto - Coriander475,12  
11Unni AndreassonCassanova Fortuna   
 Trollhättans SRCasa Grande - Leuthen I476,06  
12Malin NyqvistCurioskenda   
 Tanums RidklubbCornetto - Stanford476,18  
13Filip ÅgrenCardina   
 Karlstads RKCardento - Diamond876,31  
14Marie TömmernesZayonara   
 Kils RFSontender - Zeus1278,43  
15Anna AnderssonMalva   
 Örebro FKOrlando - Romano1279,60  
16Linda AnderssonCloudell L   
 Uddevalla RFLipton - Imperator15106,85  
17Karolina PetterssonPessoa   
 Gibberöd RSKarandasj - Mytens xx1669,09  
18Linda AnderssonCafu   
 Uddevalla RFCardento - Cortus1797,20  
 Victoria JacobssonVivi-Anne   
 Folkärna RSLucky Light - Curacao xx    
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 1.30 bed. A Avd. B
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Annika Skoglund
Tävlingsledare: Gunilla Hägg
Hoppdomare: Helen Norrman
Banbyggare: Martin Grentoft
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Unni AndreassonKarlton  
 Trollhättans SREmmerton (ex Raldolala) - Purioso478,68
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport